Sacharidové vlny

vše co má souvislost se správnou stravou

Moderátoři: pascal, keba

torgar

Příspěvekod torgar » 2. čer 2009 8:52

těch 3,3g proteinu na kg hmoty není to trochu přehnaný, kdo z vás tolik dává? a není už to trochu nebezpečný pro ledviny?

Kost_roun II.

Příspěvekod Kost_roun II. » 2. čer 2009 11:07

torgar píše:těch 3,3g proteinu na kg hmoty není to trochu přehnaný, kdo z vás tolik dává? a není už to trochu nebezpečný pro ledviny?

Já jim tak 2 - 2,5 g/kg z toho dobrou polovinu v proteinových koktejlech.A rostu.
Mám 90 kg,nedovedu si představit,že bych žral nějakých 300g proteinu denně,kam bych dával sacharidy a tuky fakt nevim,to bych sebou mohl tahat pořád blicí pytlík...
Možná u těch,co mají fakt rychlé trávení,ale stejně - tělo zpracuje najednou cca 40 g proteinu,tzn,že by kulturista vážící 100 kg musel jíst tohle množství 8 krát denně,Tzn. co jídlo - to min.200g steak...když by k tomu měl jíst odpovídající množství sacharidů - tak co jídlo to pomalu 1/2kg potravin,tj.4kg potravin denně.A do toho by nalil 3l vody..Chtěl bych ho vidět (a slyšet :D ) cvičit a ráno se ho taktéž zeptat,jak se mu spinkalo s plnym bříškem... :lol:
Je to hrozně nadsazený,člověk by se přežírat neměl...
Nejhorší je svádět svoje neúspěchy na genetiku,být hubený,neznamená ji nemít.
Za rok může být totiž všechno jinak...

Natural_Peter

Příspěvekod Natural_Peter » 29. črc 2009 21:01

torgar píše:těch 3,3g proteinu na kg hmoty není to trochu přehnaný, kdo z vás tolik dává? a není už to trochu nebezpečný pro ledviny?

existuju studie, ze aj 2,5 g/kg hmotnosti privelmi zatazuje oblicky
S bratom sme spoluautormi prevratneho treningoveho splitoveho programu, kto by mal zaujem, mozem ho do toho zasvatit.

Jerry

Příspěvekod Jerry » 27. srp 2009 12:29

torgar píše:Tzn. co jídlo - to min.200g steak...když by k tomu měl jíst odpovídající množství sacharidů

Kdybys ten článek četl pozorně, tak by sis věděl, že autor psal o rozložení dávek cukrů (3x denně), bílkovin (6x denně) a tuků (3x denně). A to navíc cukry jíš jenom ráno a po cvičení. Takže během dne do sebe rveš prakticky maso (ať už jakékoliv) bez příloh, jenom zeleninu. Já jsem si o víkendu zkoušel udělat sám pro sebe jídelníček a nevypadalo to zas tak hrozivě, teda až na to, že potréninková dávka cukrů ve vysokosacharidovém dni při nabíraní svalů mně vyšla 203 g (vážím 99 kg)!!! A to mně přijde jako totální blbost, když kapacita lidského těla pro využití přijímaných cukrů je omezena na 60-70 gramů za hodinu. Je tu někdo, kdo tuto dietu už zkoušel?

Grizz

Příspěvekod Grizz » 27. srp 2009 13:20

Ja sestavoval jidelnicek s vlnama otci ktery dal dolu zhruba 9kg za mesic... sacharidy se tam objevovali k snidani, obedu, ve svacine, pred cvicenim a k veceri po cviceni...

Jerry

Příspěvekod Jerry » 27. srp 2009 14:45

Grizz píše:Ja sestavoval jidelnicek s vlnama otci ktery dal dolu zhruba 9kg za mesic... sacharidy se tam objevovali k snidani, obedu, ve svacine, pred cvicenim a k veceri po cviceni...

To jo, ale já jsme měl spíš na mysli někoho, kdo držel stravování podle toho článku, díky kterému tato diskuse vznikla.

Grizz

Příspěvekod Grizz » 27. srp 2009 14:47

Jerry píše:
Grizz píše:Ja sestavoval jidelnicek s vlnama otci ktery dal dolu zhruba 9kg za mesic... sacharidy se tam objevovali k snidani, obedu, ve svacine, pred cvicenim a k veceri po cviceni...

To jo, ale já jsme měl spíš na mysli někoho, kdo držel stravování podle toho článku, díky kterému tato diskuse vznikla.

Aha predchozi posty sem necetl.. to se omlouvam

century

Příspěvekod century » 26. kvě 2010 8:37

Když se jedou sacharidový vlny dávají se sacharidy před a po treninku a nebo je lepší pouze samotný protein? Jde o to, že když je den třeba s 50 nebo 100g sacharidů zda je lepší to zařadit před a po treninku a nebo raději běžně ve stravě a v okolí treninků tedy raději ten protein?

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 26. kvě 2010 8:56

po treninku
All of the technical perfection in the world means nothing if someone lacks the volition to break a maximal weight off the floor and force it to lockout.

century

Příspěvekod century » 26. kvě 2010 9:25

Díky. Tak to budou skřípat zuby :D

Johnyes

Příspěvekod Johnyes » 6. úno 2011 1:06

chapu to dobre ze je jedno jaky je poradi low/mid/high carb dnu ? ze se to da nasadit na treninky proste a nemusi to jit postupne z low pres mid na high ?

Zemák

Příspěvekod Zemák » 12. úno 2011 0:01

Jerry píše:
torgar píše:Tzn. co jídlo - to min.200g steak...když by k tomu měl jíst odpovídající množství sacharidů

Kdybys ten článek četl pozorně, tak by sis věděl, že autor psal o rozložení dávek cukrů (3x denně), bílkovin (6x denně) a tuků (3x denně). A to navíc cukry jíš jenom ráno a po cvičení. Takže během dne do sebe rveš prakticky maso (ať už jakékoliv) bez příloh, jenom zeleninu. Já jsem si o víkendu zkoušel udělat sám pro sebe jídelníček a nevypadalo to zas tak hrozivě, teda až na to, že potréninková dávka cukrů ve vysokosacharidovém dni při nabíraní svalů mně vyšla 203 g (vážím 99 kg)!!! A to mně přijde jako totální blbost, když kapacita lidského těla pro využití přijímaných cukrů je omezena na 60-70 gramů za hodinu. Je tu někdo, kdo tuto dietu už zkoušel?

síce som nečítal ten článok, ale podľa toho čo tu píšeš, tak asi viem o čo ide.

poslednú diétu čo som šiel, tak som dával 3 sacharidovo-bielkovinové jedlá denne a ostatné som šiel bielkoviny + zdravé tuky. Vlny som mal okolo 500 400 300, neskôr som znižoval na 400 300 200, neskôr zase som znižoval keď sa blížila súťaž. Celú diétu som šiel takto a aj keď som mal sem tam problém zjesť toľko sacharidov naraz, veľmi sa mi osvedčil tento princíp a idem ho momentálne aj teraz. Sacharidy dávam ráno, po prvom tréningu a po druhom tréningu (nie vo forme maltodextrínu alebo glukozy, ale vo forme ryže v potréningovom jedle cca. 90min. po tréningu)
Ráno som dával 25% z denného príjmu sacharidov, po prvom tréningu (najťažšom) som dával 50€ a zvyšných 25% po predvečernom tréningu. Keď som mával najvyššiu vlnu, tak som si to delil cca. ráno na 30%, po ťažšom tréningu 40% a po druhom tréningu 30%
Len veľký cieľ dokáže u človeka prebudiť stimuláciu nevyhnutnú k jeho dosiahnutiu.
All glory goes to my lord and savior Jesus Christ
Sponzor www.Stillmass.eu

Balthazar

Příspěvekod Balthazar » 18. úno 2011 0:09

tu je jednoducha tabulka na pocitanie makronutrientov pri vlneni, prepisuju sa len zlte policka a to vaha z librach (kvoli lahsim prepoctom) a kolko akych zivin na 1 libru telesnej hmotnosti. keby ste nasli chybu tak to opravim

http://leteckaposta.cz/777292630
Stop acting like a douche, keep your mouth shut, train the right way, and win.

Knowledge is power..arm yourself

What lack in genetics, I make up for with determination and discipline.

FnK

Příspěvekod FnK » 27. bře 2011 21:14

Prosim vas ako si nastavym spravnu hodnotu sach.vln ? je nato neaky vypocet ?
a kedy davat BCAA v diete.
Dik

Kost_roun II.

Příspěvekod Kost_roun II. » 27. bře 2011 21:33

Balthazar píše:tu je jednoducha tabulka na pocitanie makronutrientov pri vlneni, prepisuju sa len zlte policka a to vaha z librach (kvoli lahsim prepoctom) a kolko akych zivin na 1 libru telesnej hmotnosti. keby ste nasli chybu tak to opravim

http://leteckaposta.cz/777292630

Soubor neexistuje,neměl bys to ještě někde jinde?
Nejhorší je svádět svoje neúspěchy na genetiku,být hubený,neznamená ji nemít.

Za rok může být totiž všechno jinak...

Zpět na “Výživa/diety”