Crossfit

vše o budování svalové hmoty a síly...

Moderátoři: pascal, keba

Charles99
Supporter

Crossfit

Příspěvekod Charles99 » 8. úno 2011 19:28

Po shlédnutí několika videí tohoto "nového" stylu tréninku jsem pohledal několik informací.
Vzhledem k tomu, že cílem je krátký, intenzivní trénink, tak se mi tento styl bude náramně hodit. Někdy v květnu až červnu totiž maturuji + dělám přijímačky na vysokou, takže toho času na trénink nebude již tolik... Co se mi na crossfitu asi nejvíce líbí, je fakt, že se může (stejně jako strongmanské disciplíny) jezdit venku, mimo posilovnu, což mám hodně rád.

Takže několik stránek, pokud si chce někdo trochu počíst nebo mrknout na pár videí:
http://www.crossfit.com/

http://www.crossfitpraha.com/proc-crossfit-praha/

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10310864671-vyzkousejte-si/410236100101003-crossfit/

http://trenink.fitplus.cz/rozpis-treninku
V nebi je sice čistší vzduch,jenže v pekle,je lepší společnost!!!

samorost
Supporter

Příspěvekod samorost » 8. úno 2011 21:36

na crossfitu je divný, že ať už jseš plavec nebo fotbalista, vždycky pro tebe ušijou úplně stejnej trénink, další věc co je dost podivná je jak tam jedou vysoký počky olympijských cviků

jako zábava a na nabrání nějaké kondice je to fajn, ale to že o sobě prohlašujou že dokážou trénovat všechnny sportovce je trochu moc

Joey_The_Lion
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joey_The_Lion » 8. úno 2011 22:41

Tak to nějakou chvíli vyzkoušej a uvidíš. :) Crossfit chce z lidí udělat kompletního sportovce :)
"4"
Dear thrusters, F*CK YOU!!!

Joey_The_Lion
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joey_The_Lion » 13. črc 2011 20:43

Jak koukám, tak dost lidí tady na fóru se začína věnovat Crossfitu. Proto, jako motivaci, doporučuju shlédnout dokument "CrossFit: Every second counts". Upnul bych ho, ale nevim, kam jsem ho dal. :D Takže nezývá, než pohledat... Je to výborná motivace a inspirace pro vlastní tréninky. Tady je trailer http://www.youtube.com/watch?v=0xxIGWCl ... re=related
"4"

tomasK

Příspěvekod tomasK » 13. črc 2011 23:29

crossfit je fajn na kondicku, ale ma aj dost vela negativ co sa tyka programovania. Tie vysoke pocty opakovany na vzpieracskych cvikoch su ohubu. Po 5.op ide technika dole vodou a mala chyba a clovek si pri premiestnovani zlomi zapastie, nebodaj nanho spadne cinka.
Tak isto jeden trening pre vsetkych, ci si 18 rocny chalan, 25rocny sportovec, 60 rocna babka..... vsetci cvicia to iste.
-nespecifickost - si dobry v sprintoch, vzpierani, zhybovani vo vsetkom, ale v nicom nie si najlepsi. .... a este par podobnych veci.
Najviac sa mi pacia tie crossfit games - ani jeden z doterajsich vitazov nebol cisty crossfitak, kazdi jeden robil pred CF nejaky iny sport na vysokej urovni, najcastejsie vzpieranie.
I hate it when people squat in the bicep rack.

nofearko

Příspěvekod nofearko » 13. črc 2011 23:30

Kamo este ze som si to precital vdaka za tip, crossfit si neviem vynachvalit je to skvela makacka a citim sa uplne inac, mozno aj lepsie ako po treningu s tazkymi cinkami ;) a suhlas s tym ze z teba robi komplexneho sportovca
Sila vole a sustredenie je cesta...

Dante Flyshit

Příspěvekod Dante Flyshit » 14. črc 2011 11:01

tomasK - Všetko je o prioritách, ja rád cvičím crossfity a pod. somarinky vrámci kardia, behať ma nebaví (o problémoch s kĺbami nad 10 km ani nepíšuc), bike Ťa tiež po čase omrzí, boxovať v kuse tiež nebaví každého atď. Pokiaľ sa človek na niečo nešpecializuje ale cvičí len tak sám pre seba, pre radosť, tak je crossfit super, naberieš dobrú fyzickú zdatnosť vo všetkých ohľadoch a nie že niekto odbehne skoro 3 km za 12 min. a neni schopný spraviť regulérny klik, nie to ešte zhyb (a takého človeka poznám).

tomasK

Příspěvekod tomasK » 14. črc 2011 16:43

Dante Flyshit: s tym uplne suhlasim. CF z tebe urobi takeho univerzala. Na kondicku je to super, hlavne obmienanie roznych cvikov.... ziaden stereotyp.
Ale ma aj par negativ - ako som pisal vyssie.
I hate it when people squat in the bicep rack.

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 15. črc 2011 7:37

negativ by sa dalo najst vela ... ale pokial niekto sa dostane tak max do posilky a chce vyrobit nejaku tu vseobecnu kondicku, tak preco ne ...
All of the technical perfection in the world means nothing if someone lacks the volition to break a maximal weight off the floor and force it to lockout.

nofearko

Příspěvekod nofearko » 15. črc 2011 18:24

a preco hladat negativa? ked raz ma niekto ciel zvysit kondicku, pripadne udrzat sa fit, nemusi v tom hladat nic zle ;)

edit: btw joey dik za tip, film mam stiahnuty, cez torrenty to bolo cobydup, zhliadnem ked budem cas a potom napisem dojmy ;)
Sila vole a sustredenie je cesta...

Joey_The_Lion
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joey_The_Lion » 15. črc 2011 19:48

nofearko určitě napiš. :)
"4"

longer

Příspěvekod longer » 15. črc 2011 19:55

Joey_The_Lion píše:Jak koukám, tak dost lidí tady na fóru se začína věnovat Crossfitu. Proto, jako motivaci, doporučuju shlédnout dokument "CrossFit: Every second counts". Upnul bych ho, ale nevim, kam jsem ho dal. :D Takže nezývá, než pohledat... Je to výborná motivace a inspirace pro vlastní tréninky. Tady je trailer http://www.youtube.com/watch?v=0xxIGWCl ... re=related

taky už stahuju, docela mě to zajímá (ne že bych chtěl začít z crossfitem, to nee)

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 18. črc 2011 8:36

nofearko píše:a preco hladat negativa? ked raz ma niekto ciel zvysit kondicku, pripadne udrzat sa fit, nemusi v tom hladat nic zle ;)

ked chces zvysit kondiciu pre nejaky konkretny sport, tak je vela lepsich ciest ako crossfit ... to som chcel povedat ... nic viac ...
All of the technical perfection in the world means nothing if someone lacks the volition to break a maximal weight off the floor and force it to lockout.

truxinho

Příspěvekod truxinho » 18. črc 2011 9:00

Bushido

crossfit

Příspěvekod Bushido » 18. črc 2011 14:26

Já osobně jsem začal crossfit cvičit tak před 2 měsíci. Bylo to kvůli úplné ztrátě kondičky (to byly pořád samé bear treninky, bulharská metoda...).
Je to posilování na praktickou sílu. Což přesně crossfit popisuje. Mě se fyzička zvýšila rapidně nahoru. Celkově se cítím výkonnější, a praktičtější pro každodenní život. A co se týče těch vzpěrač. technik. Musíš to mít dokonalé zvládnuté. Ale já třeba je dělám jenom někdy. A když už snatch tak třeba Dumbbel Snatch.

Jinak crossfit se skvěle hodí hlavně pro bojové sporty (sám to řekl Andrei Reinders).
http://forum.ronnie.cz/mr-muscle-i-m-go ... 27734.html

Zpět na “Trénink”