Trénink pro začátečníky

důležité info pro ty, co přistoupili na železnou hru

Moderátoři: pascal, keba

ZANGER

Příspěvekod ZANGER » 13. pro 2009 11:34

Hoj, chodím do posilky vždycky Po,St,Pá.

A
Dřepy s velkou činkou 4x5
Bench press 3x4
Shyby podhmatem 3x4
Kliky na bradlech 3x5
dragon flag 2x10

B
Dřepy s velkou činkou 5x4
Tlaky na ramena 4x4
Bicepsový zdvih ve stoje 3x4
Mrtvý tah 5x5
Zkracovačky 2x15

co týden přidávám 2Kg
Cíl je síla a objem.
Myslíte že se to dá jet, jestli by nebylo lepší nějak pozměnit serie a opakování nebo nějak pozměnit či prohodit jednotlivé cviky?

Dík

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 13. pro 2009 11:47

nevim jak ten mrtvy tah 5x5 do toho zvladnes, ale mozes zo zaciatku kym bude lahky takto a potom ubrat pracovne serie

(napr zacnes na 5x5 100kg a neskor budes mat 100,110,120,130,140 ... teda rovnaky pocet serii a jasny progress, ale menej najtazsich serii) ...

inak to vyzera v pohode ... vela stastia a neprestrel to s pociatocnymi vahami
All of the technical perfection in the world means nothing if someone lacks the volition to break a maximal weight off the floor and force it to lockout.

ZANGER

Příspěvekod ZANGER » 13. pro 2009 12:22

Díky
A jen tak pro zajímavost, nevíte jak by se mělo trenovat na takovouhle sílu? http://www.youtube.com/watch?v=pfsTKfUT-RQ

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 13. pro 2009 12:56

gymnasticky trenink
All of the technical perfection in the world means nothing if someone lacks the volition to break a maximal weight off the floor and force it to lockout.

ZANGER

Příspěvekod ZANGER » 13. pro 2009 17:18

Mohl by jsi to nějak upřesnít?
Jestli cvičí taky s činkama,
kolikrát týdně,
jak dlouho,
jakě volí cviky,
jake mají pauzy,
kolik serii a opakování?

cha cha

Příspěvekod cha cha » 13. pro 2009 18:20

Když přijdeš do oddílu gymnastiky, řeknou ti, že seš příliš starej a že na to, abys byl největší frajer u vás na pískovišti, to s tebou nebudou ztrácet čas.

U nás ve městě funguje SOKOL, kam chodí zaměstnaní lidé(jinými slovy ti, kteří se chtějí hýbat a nemají tělocvikáře, který by je k tomu nutil). A co jsem slyšel, tak tam se dají najít lidé, kteří tě něco málo z gymnastiky naučí.
Zkusil bych to tam.

Že to natrénuješ v posilovně a podle návodu z internetu, na to bych moc nespoléhal.
Joe: "This is the '90s. You don't just go around punching people. You have to say something cool first"
Jimmy: "So if you hit someone with a surfboard, you say Surf's Up?"

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 14. pro 2009 10:14

ZANGER píše:Mohl by jsi to nějak upřesnít?

ani moc ne ...

ZANGER píše: Jestli cvičí taky s činkama,

ne nutne

ZANGER píše:kolikrát týdně,

skor kolkokrat denne (tak aspon 3 krat)

ZANGER píše:jak dlouho,

viac ako 40 hodin tyzdenne

ZANGER píše:jakě volí cviky,

gymnasticke, jake asi?

ZANGER píše:jake mají pauzy,

asi kratke

ZANGER píše:kolik serii a opakování?

netusim ..

Inak celkovo neviem moc, co by si chcel aby ti tu nekto napisal k tomuto, dobra knizka o gymnastike ta vyjde tak na 1500Kc a viac a ajtak ti sama o sebe moc nepomoze, takzo ti tu dakto da navod na 2 stranky ako na vec. Najlepsie bude zrejme co ti pisal tuto Chacha, zajst si do Sokola a poskusat ...

ZANGER

Příspěvekod ZANGER » 14. pro 2009 11:46

Pardon že tady pořád ještě kecám ale, tyto věci nejsou jen o technice. Pochybuju že někdo někam příde a udělá hned human flag. A tím myslím jako jak by trening na takovýhle a podobný věci měl vypadat a jak zas ne. Protože třeba muscle up je dost o dynamice, zvládám to na 1 ruku ale na ty 2 to je oprus.

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 14. pro 2009 12:17

A
Dřepy s velkou činkou 4x5
Bench press 3x4
Shyby podhmatem 3x4
Kliky na bradlech 3x5
dragon flag 2x10

B
Dřepy s velkou činkou 5x4
Tlaky na ramena 4x4
Bicepsový zdvih ve stoje 3x4
Mrtvý tah 5x5
Zkracovačky 2x15

takto by vyzerat nemal ...

ako by mal vyzerat, hmm ... myslim, ze na cesko-slovenskych forach nenajdes moc sposobilych trenerov gymnastiky, takze doporucujem odbornu literaturu ... pochybujem, ze ti tu da niekto rozumnu radu ...

triskaac
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod triskaac » 25. led 2010 19:58

môžem vrelo odporúčať tento tréning ktorému je venovaná táto téma...
predtým som cvičil splitovo a vysledky neboli nič moc ale ked som natrafil na IF tak som si tu cital clanky dost vela hodin csom tu presedel a zaujal ma tento fullbody......
makam ho priblizne mesiac a su vidiet neskutocne vysledky.... jednak na tele vidim velke zmeny a jednak sila a zdvihane zavazia idu z treningu na trening vysie a vysie.....
aj ked tento trening je urceny pre zaciatocnikov je vyborny aj pre pokrocilych a odporucam kazdemu... vidno jednoducho rozdiel medzi splitmi a tymto :)
life is like a box of chocolates... you never know what you're gonna get!!!!

...forrest gump...

Hanz

Příspěvekod Hanz » 7. črc 2010 13:25

Zdravím pánové, jsem úplný začátečník, pravidelně posiluji pár týdnů a nejedu podle žádného plánu, takže zatím nic moc... ale jeden člověk v posilovně mě odkázal právě na toto forum a rozhodl jsem se, že zkusím jet podle tohodle tréninkového plánu... a chtěl bych se zeptat, čím bych mohl alespoň pro začátek nahradit DŘEPY v treninku č. 1 ?? Absolutně nezvládám techniku i bez závaží, takže ještě pokud by někdo mohl poradit nějaké tipy na zvládnutí techniky např. z vlastní zkušenosti nebo tak, byl bych jen rád :)

Candát

Příspěvekod Candát » 7. črc 2010 13:48

Hanz píše:...nahradit DŘEPY v treninku č. 1 ?? Absolutně nezvládám techniku i bez závaží, takže ještě pokud by někdo mohl poradit nějaké tipy na zvládnutí techniky např. z vlastní zkušenosti nebo tak, byl bych jen rád :)

Ahoj, proč je nahrazovat? Jsou tu podstatně fundovanější osoby, co Ti můžou poradit. Tak jen napíšu svoje zkušenosti.
Dřepuj, zkoušej techniku, klidně jen s vlastní váhou, nebo prázdnou osou. Klidně 4 série po 20-30 opakování, kam až to půjde. Pěkně pomalu s důrazem na techniku (kolena netlačit dopředu, zadek dozadu apod.).
Osobně mě vcelku pomohly dřepy s vlastní váhou na balon (swissbalon???), resp. na zažití postoje a "nebát" se zadek strčit za sebe. Možné ovšem je, že kdyby mě viděl dřepovat znalec, tak se mě vysměje.
Druhá věc je, pokud cvičíš ve fitku, tak stud před ostatníma. Na to mám je radu, že cvičíš pro sebe a ne pro lidi.

Hanz

Příspěvekod Hanz » 7. črc 2010 14:20

Candát píše:
........ (kolena netlačit dopředu, zadek dozadu apod.)....

Spíš mám trochu problém s kontrolováním toho, aby se mi nehrbily záda... ale to se dá zvládnout, největší problém je ve zvedání pat z podložky. Neudělám ani polovinu dřepu a paty jdou nahoru. Snad se to zlepší tím treninkem s vlastní vahou, budu zkoušet dík :)

Candát píše:...dřepy s vlastní váhou na balon....

Myslím, že vím co máš na mysli... u toho mám při podřepu jakoby dosedat hýžděmi na ten balon a lehce se odrážet nebo..???

Candát

Příspěvekod Candát » 7. črc 2010 14:33

Hanz píše: ...Neudělám ani polovinu dřepu a paty jdou nahoru. Snad se to zlepší tím treninkem s vlastní vahou, budu zkoušet dík :)

Nastuduj si tady na webu techniku, je tu toho o dřepu spousty, v oddíle Cviky je věnována samostatná kapitola. Zřejmě máš zkrácené šlachy, takže procvičovat, protahovat, časem se spraví. Paty se zvedat nesmí, podkladky pod paty osobně nesnáším.

Hanz píše: ... u toho mám při podřepu jakoby dosedat hýžděmi na ten balon a lehce se odrážet nebo..???

Ano, sedáš si prostě hodně dozadu, prostě jako na WC mísu, postoj širší, záda se snaž držet rovné. A na balon prostě dosedneš a nemáš strach, že spadneš dozadu, že se jakoby převážíš. Odrážet určitě ne, prostě lehce dosedneš, svaly nepovoluješ a jdeš nahoru. Zřejmě to bude spíše vhodně pro tzv. lifterské provedení dřepu (širší postoj), ale mě se to pro pocit stability osvědčilo.
Doufám, že poradí i někdo další, nerad bych tu kázal nesmysly, sám jsem začátečník.

Jirkas

Příspěvekod Jirkas » 7. črc 2010 14:37

Hanz píše:
Spíš mám trochu problém s kontrolováním toho, aby se mi nehrbily záda... ale to se dá zvládnout, největší problém je ve zvedání pat z podložky. Neudělám ani polovinu dřepu a paty jdou nahoru. Snad se to zlepší tím treninkem s vlastní vahou, budu zkoušet dík :)

Na to je zezacatku dobry podlozit si paty mensima kotoucema a az casem drepovat bez nich :)
You gotta search within you, you gotta find that inner strength and just pull that shit out of you and get that motivation to not give up and not be a quitter, no matter how bad you wanna just fall flat on your face and collapse

Zpět na “Začátečníci”