vokůrek salát

každý recept vítán...

Moderátoři: pascal, keba

daveM
Kontaktovat uživatele:

vokůrek salát

Příspěvekod daveM » 9. dub 2007 21:58

Okurkový salát
Kategorie >>Vařeni s mizikem>> Okurkový salát

Včera jsem dostal na zasedání širší rady miziků instrukce a pokárání ohledně sekce recepty. Tudíž jsem hnedka večer musel ukuchtil okurkovej salát a dnes odhalit zlepšováky a taje dobrýho salátu.
Nákup:
Jeden okurek - hadovkovej
2 stroužky česneku
jarní cibulka
balkánský sýr
trochu octa, pepře, cukru krupice, soli, italského koření, tzatziky koření, olivového oleje

Příprava:
Vezmeš struhadlo a nastrouháš okurek na plátky, struhadlo má výhodu, že je rychlý, pohodlný a nakrájí okurek na požadovanou tloušťku plátků. Úplně nejdřív na začátku namícháš lák - sósík. Vezmeš hrnek, napustíš do něj studenou vodu, na lžíci naměříž cukr - celá nevrchovatá lžíce a na špičku soli. Do hrnku přidáš lžíci octu (případně citrónovou šťávu) a komplet to pořádně zamícháš do rozpuštění soli a cukru.
Vrátíš se zpět k salátu a rozetřeš 2 stroužky česneku. Ten rovnou praštíš mezi okurky, pěkně načichnou. Nu a zbývá ti jen nachystat - nakrájet balkán na kousky dle libosti, nalít na okurky lák a celý to pokořenit dle chuti pepřem, italským kořením a tzatzikama.
Navrch se vše zakape olivovým či slunečnicovým olejem (fajnšmekr může zalít rozpáleným sádlem), kvůli trávení vitamínů.
Chvilku bych vše nechal ustát v lednici a při nejbližší příležitosti bych vše zblafl chlazený při nějakým pěkným filmíku.

Vloženo: 03.04.2007 12:19
Přečteno:9
Autor: David Mizera
Hlasu: 0 Hodnocení(jako ve škole): 0
1 2 3 4 5
Komentáře
- Nový Komentář
V Českých Budějovicích by chtěl žít každý..... mimo mě.
Bydlí tam dva Buzí Bobové - paskal a erhy

daveM ICQ 101282033 www.mizici.com dave_mcz@yahoo.com

ps a ghetto je tlustej prasak :)

Respect my authority (Eric Cartman), nakopu vás do koulí.

J_Dogg
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod J_Dogg » 9. dub 2007 22:01

Tahle sekce trochu hyne. Lidi snad nejí! Za recept ti dám jedničku.

Zpět na “Recepty”